Péče o prodloužené vlasy

Pokud jste čerstvou majitelkou prodloužených vlásků měla by jste znát a dodržovat určité pokyny při péči o prodloužené vlásky. Vlásky jsou sice pravé lidské, ale již né živé a proto potřebují výživu ve formě masek, zábalů, olejíčku,...podle toho jak se o vlásky budete starat, tak dlouho Vám vydrží. Zejmána u blond a odbarvených odstínů je zapotřebí věnovat vlasům zvýšenou péči, u panenských nebarvených vlasů se péče minimalizuje ( výhoda brunetek a černovlásek )

 

MYTÍ :

1. Vlasy se nesmí mýt 48hodin ( 2 dny ) po prodloužení či posouvání mohlo by dojít k předčasnému vypadnutí pramenů,z důvodu,že se keratinový spoj nestačil dostatečně usadit a přilnout k vlasům. ( platí pouze u metody keratin za tepla)

2.Prodloužené vlasy nevyžadují tak časté mytí jako naše vlastní.Obecně se doporučujemaximálně 2x do týdne.Při častějším mytí hrozí předčasné vymýtí lepidla ( keratinu).

3.Před mytím vlasy pečlivě pročešte speciálním kartáčem na prodloužené vlasy.

4.Vlasy umývejte vždy v záklonu po směru růstu nejlépe vlažnou vodou.

5.Šampón nanášejte jedním směrem od kořínků ke konečkům jemnou masáží do vlasů po celé jejich délce.

6.Dále aplikujte ( kondicionér,masku,balzám,nebo kůru ) vždy vybírejte vlasovou kosmetiku doporučenou Vaším kadeřníkem, především produkty s hloubkově,vysokou výživou a regenerační složkou pro suché až poškozené vlasy.

7.Alespoň 1x do měsíce vlasům dopřejte hodinový zábal,kdy aplikujete masku,zabalíte vlasy do alobalu,nebo folie a překryjete nejlépe nahřátým ručníkem,aby mohla v teple silněji působit.

 

SUŠENÍ:

1. Po umytí se pokuste z vlasů jemně pomocí ručníku vymačkat přebytečnou vodu a pokud je to možné,nechte vlasy přirozeně uschnout.

2.Prodloužené vlasy schnou o něco déle než Vaše vlastní.

3.Před jakoukoliv tepelnou úpravou je dobré používat termo spreje, mléka,nebo oleje, ( žehlení,fénování,kulmování,použití loknovače nebo trojkulmy...)

4.Fénování - je dobré používat střední nebo nejchladnější program.

 

ČESÁNÍ :

1.Nejprve vlasy pročesávejte prsty,až pak šetrně speciálním kartáčem s přírodními vlákny.

2.Používejte pouze kartáč určený na česání prodloužených vlasů!!!

3.Vlasy češte od konečků ke kořínkům a to tak, že si konce vlasů chytíte a jemnými tahy pročešte konečky a až poté celou délku vlasů.

4.Nebojte se česat přes spoje,kartáč je proto určen, vyvarujete se tím zadredování a zacuchání odrostlých vlasů či případnému spojení více pramenů k sobě.

5.Doporučujeme koupit i malý kapesní kartáč do kabelky, abyste vlasy mohla pročesávat i přes den.

6.Pečlivě vlasy pročesávejte ráno i večer před spaním.

.

 

SPANÍ:

1.Vlasy pročešte a dejte do měkké gumičky, nebo zapleťte do copu, předejdete tím zacuchání a vytváření dredů.

 

KOUPÁNÍ:

1.Při návštěvě přírodního koupaliště,chlorovaného bazénu,nebo pobytu u moře vlasy také vždy sepněte do culíku,drdolu,nebo copu.Po koupání je dobře opláchněte sladkou vodou a pokud máte možnost, dejte jim výživu, masku, olej, výživu ve spreji. Vyhněte se namáčení vlasů v umělých slaných a teplých lázních, může dojít k rozpuštění keratinu a následnému zacuchání vlasů.

 

SAUNA:

1.Návštěva sauny je velký nápor sucha na naše vlasy,natož na prodloužené,doporučujeme vlasy namáčet,aplikovat olejíček a zabalit do ručníku.

2.Vlasům po sauně dopřejte výživnou vlasovou masku a pročesávejte až po nejméně jedné hodiny po ukončení saunování.

 

 

 

 

ČEHO SE VYVAROVAT,POZOR!!! :

1.Nečesejte mokré vlasy,mohla by jste je potrhat (nelze reklamovat), vždy je prosušte a až poté jemné pročesávejte.

2.Nikdy nečesejte vlasy po celé délce klasickými hřebeny s hustými,ani širokými zuby,ani žádným jiným.Je to bolestivé a mohlo by dojít k vytrhnutí pramene i s Vašemi vlasy.

3.Nemyjte vlasy v předklonu,hlavou do vany, může to být bolestivé ( nejvíce po posunutí), můžete vlasy zacuchat a více se odrosty dredují.

4.Keratinové spoje nijak nedloubejte a nenípejte,bude Vás jejich zkoumání lákat,ale jen je poničíte.

5.Při žehlení a kulmování...nezajíždějte až ke spojům,vždy upravujte vlasy v bezpečné vzdálenosti od spojů,mohlo by dojít k roztavení keratinu,nebo slepení více pramenů do sebe.

6.Nepokoušejte se vlasy chemicky trvalit nebo odbarvovat, můžete je natrvalo zničit.

7.Silnou intenzitou fénu se mohou vlasy zacuchat.

8.Na vlasy prodloužené pomocí keratinových spojů se nesmí používat přípravky s obsahem alkoholu,nebo ovocné složky.

9.Nechoďte spát s mokrou hlavou.

10.Barvení přidaných vlasů se také nedoporučuje,některé jsou již odbarveny a barveny,pokud však i přesto potřebujete barvu pozměnit volte raději šampón,nebo lehký přeliv.

11.Slaďte barvu svých vlasů s odstínem prodloužených vlasů před aplikací.

12.V průběhu nošení můžete běžným spůsobem dobarvovat například odrosty,nebo si nechat udělat melír,vždy by měl být ale kadeřník ke spojům opatrný.

13.Šampóny,balzámy,kůry...nikdy nenanášejte krouživými pohyby vmasírováním do vlasů,zacucháte je.

14.Pří nadměrně častým žehlení na vysoký stupeň je nevyhnutelné mírné zkrácení ( upálení ) nebo přesušení konečků.

 

PÉČE :

1.Používejte jen kartáč se štětinami a nylonovými hroty,kvalitní šampóny, vyhlazujcí séra a halvně změkčujcí olejíčky na konečky, který lze použít jak na mokré, tak i na suché vlasy.

2.Vlasy češte opatrně,žádné trhavé pohyby.

3.Vlasy jdou kdykoli odborně  na určitou dobu sundat a dají se později opět použít, vhodné při aktivní dovolené u moře a td.

4.Posunutí zpět k pokožce hlavy je potřeba každé 2-3 měsíce, záleží na rychlosti růstu Vašich vlasů. Sama poznáte kdy je ten správný čas. Pokud návštěvu u kadeřníka zanedbáte,vlasy budou zacuchané a mohou se polámat u odrostů.

5.Kontrolujte si spoje pohmatem, zda-li je každý zvlášť,případně je od sebe jemně oddělte.

6.Může se Vám také stát,že během nošení několik pramenů vypadne, buďto nešetrným česáním, nebo přirozeně, vůbec se nelekejte je to zcela běžné, uchovejte si je a při další návštěvě v kadeřnictví si je necháte zpět nasadit.

 

Důležitá upozornění

7. Ve výjimečných případech se může u některých jedinců objevit alergie na kov (u metody Micro Ring). Ojediněle se také může vyskytnout vyrážka způsobená namožením vlasů při vlastním procesu prodloužení. Tyto vyrážky během několika dní zmizí. Pokud budou pokračovat i na dále, informujte svého kadeřníka. Tato reakce na prodloužení vlasů se nedá poznat před prodloužením, každý je jedinečný a reaguje jinak. Asi 4 % jedinců prodloužení nevyhovuje.